KOSMETYCZNE NEWSY: PRZYGOTUJ SKÓRĘ TWARZY NA WAKACJE!


Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi wysokie temperatury i słoneczna pogoda. Wszystko czego jesteśmy już tak bardzo spragnieni. Niestety promienie słoneczne to nie tylko witamina D, ale także sporo skutków ubocznych dla naszej skóry. Warto więc o nią odpowiednio zadbać.

W Rossmannie, w asortymencie naturalnej marki Alterra pojawiły się dwa nowe kosmetyki.
Od jakiegoś czasu rośnie w nas świadomość w zakresie produktów ekologicznych i naturalnych. Dotyczy to zarówno żywności jak i kosmetyków. Coraz więcej osób podczas zakupów zwraca uwagę na ich składy i dostrzega korzyści płynące z tych bardziej naturalnych. Marką, która posiada certyfikat kosmetyku naturalnego jest Alterra. Spełnia ona surowe kryteria wyznaczone przez organizację NaTrue. Kosmetyki te produkowane są przede wszystkim z surowców roślinnych pochodzących z rolnictwa ekologicznego i dzikich zbiorów. Nie zawierają syntetycznych barwników, silikonów, parafiny ani innych produktów na bazie olejów mineralnych.

Boostery. A cóż to za cudo, zapytacie?
Boost po angielsku znaczy doładować. Booster jest więc kosmetykiem, który ma za zadanie doładować, czyli wzmocnić i ochronić rogową warstwę skóry m.in. przed toksynami i podrażnieniami. Warstwa rogowa to zewnętrzna warstwa skóry, która chroni skórę właściwą oraz cały organizm przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, chemikaliami, grzybami, bakteriami i wirusami, a także utratą wody. Jest więc najważniejszą jej częścią. Gdy jest zdrowa i nienaruszona to spełnia swoje funkcje, a nasza skóra jest gładka, elastyczna i nawilżona. Kiedy jednak warstwa rogowa jest zniszczona to pogarsza się nie tylko wygląd skóry ale przede wszystkim jej bariera ochronna przestaje działać.Alterra Triple Vitamin Booster z olejem jojoba BIO i migdałowym BIO. Sprawi on, że skóra stanie się delikatna i miękka. Dodatkowo kompleks witamin złożonych z wit. C, E i F wzmocni ją i wygładzi.
Alterra booster witaminowy Serum Alterra Triple Vitamin Booster, 15 ml – 16,99zł
Certyfikowany kosmetyk naturalny. Formuła ta jest w 100% wolna od mikroplastików według certyfikowanych kosmetyków naturalnych. Przeznaczony dla skóry suchej, z organicznym olejem jojoba, z witaminą C, E i F.

Serum Alterra Triple Hyaluron Booster. Jego naturalna receptura z potrójnym kwasem hialuronowym zwiększy poziom nawilżenia skóry i ją wygładzi. Przeciwdziała także procesowi przedwczesnego starzenia się skóry i pozwala zwiększyć jej elastyczność i napięcie.
Alterra booster hialuronowy Serum Alterra Triple Hyaluron Booster, 15 ml – 16,99zł
Certyfikowany kosmetyk naturalny. Formuła ta jest w 100% wolna od mikroplastików według certyfikowanych kosmetyków naturalnych. Dla wszystkich rodzajów skóry, z organicznym aloesem, z 3-krotnym kwasem hialuronowym. Daje efekt wygładzający i liftingujący skórę.INFORMACJA PRASOWA - ROSSMANN POLSKA