ZOSTAŃ AUTOREM KSIĄŻKI O SOBIE!


Nie wolno pisać po książkach! Niszczysz książkę! Książki trzeba szanować!” - przynajmniej raz w życiu albo wypowiedzieliśmy te słowa albo je usłyszeliśmy ( niekoniecznie w kierunku naszej osoby.. ). I coś w tym jest prawda? A co gdyby pojawiła się książka, w której TRZEBA pisać, bazgrać? Dziwnie by było, prawda?Nie wiem ile z Was pamięta tzw. „Złote myśli” ( chyba, że tylko ja jestem taka stara ) - taki zeszyt, który tworzyliśmy samodzielnie, przekazywaliśmy kolegom i koleżankom a w nim mnóstwo pytań: od tych prozaicznych jak imię, po te bardzo prywatne „Jaki chłopak najbardziej Ci się podoba?”. Ostatnio przez przez przypadek znalazłam swój zeszyt z podstawówki i uwierzcie: śmiechu było co niemiara, ale okazał się być również świetną pamiątką sprzed lat. I taką samą pamiątką może zostać książka „Książka o mnie” - tylko, że będzie dotyczyła naszego dziecka. Taka „autobiografia” - coś dla dziecka ale o nim samym... ( i myślę, że również idealnie nadaje się na prezent ).

Książkao mnie” to coś całkiem innego niż dostępne do tej pory, książki w księgarniach. To nie jest książka do czytania ( chociaż też coś się znajdzie – ciekawostki, wyzwania, rekordy ).. To coś co sprawi, że Ty i Twoje dziecko spędzicie fantastycznie czas – pisząc po książce właśnie! Na ponad 150 stronach znajdziemy coś do kolorowania, do wycinania, uzupełniania a to wszystko z ogromną dawką humoru i śmiechu.


Co najbardziej żenującego zrobiła Ci Twoja Mama? Jakiego przedmiotu w szkole nie znosisz? Do jakich krajów lub miejsc chcesz polecieć w przyszłości? Jaką super moc chciałbyś mieć?

Odpowiedz na te pytania i przygotuj się na duuużo więcej. Porównaj swoje odpowiedzi z ciekawymi faktami i statystykami. Dowiedz się, czym różnisz się od zwierząt, od innych ludzi, od swoich rodziców. Baw się zaskakującymi wiadomościami, śmiesznymi quizami i zadaniami rysunkowymi. Pisz, bazgraj, wypełniaj, wycinaj." 

Spotkaliście się już z tego typu książkami? Myślę, że nie..Warto więc sięgnąć po "Książka o mnie" Adama Frosta ( Wydawnictwo Bukowy Las ), podarować ją dziecku a później wrócić do niej po latach..

BUZIAKI
OLA

16 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa książka dla dziecka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna jest :) I dla młodszych i starszych - zapewnia mnóstwo zabawy :)

   Usuń
 2. Nie spotkałam się wcześniej z tego typu książkami, jednak wydaję się być naprawdę ciekawa! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetna jest :) I do samodzielnego wypełniania przez dziecko i wspólnie z rodzicem :)

   Usuń
 3. Bardzo fajna :). Nie spotkałam się z tego typu książką, sporo zabawy przy niej musi być :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam złote myśli i pewnie gdzieś się jeszcze w domu rodzinnym takowy zeszyt znajduje :D Tak książka wydaje się być równie ciekawa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hah..myślałam, że tylko ja jestem taka stara by pamiętać co to były Złote Myśli :)

   Usuń
 5. Ja jakoś do tej pory nie umiem pisać po książkach. Szkoda mi :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Złote myśli to był hit. Mam swoje do tej pory, jak upłynie jeszcze trochę lat to fajnie będzie do nich wrócić ;). A książka któą pokazałaś to super sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hah...ciekawa jestem czy mi się jeszcze jakiś zeszyt uchował :)

   Usuń

Na moim blogu używam plików cookies różnych podmiotów (Google, Facebook, Instagram, wtyczki społecznościowe) do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu.
Dodając komentarz pod postem wyrażasz zgodę na zbieranie i przetwarzanie Twoich danych osobowych.