ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ ZE SWOJĄ SKÓRĄ!


Jeśli oczy są zwierciadłem duszy, to skóra jest obrazem ukazującym stan naszego zdrowia. To też najwiekszy organ ludzkiego ciała, który wyznacza granicę między nami a światem zewnętrznym, ulega wpływom zarówno tego, co okrywa, jak i otoczenia.
Pucci Romano, lekarz dermatolog, napisała książkę zarazem lekką i rzetelną naukowo, będącą kopalnią fascynującej wiedzy, ciekawostek i drogocennych porad.
W kolejnych rozdziałach opisuje anatomię i fizjologię skóry, dokonując przeglądu jej typów i potrzeb zależnie od wieku.
Opowiada o najczęstszych schorzeniach dermatologicznych i uczy, jak ze skóry odczytywać znaki świadczące o zaburzeniach wewnętrznych; obala mity i legendy dotyczące skóry i wpływu na nią odżywienia. Pomaga także zorientować się w świecie współczesnych kosmetyków, ukazując skutki, jakie składniki aktywne wywierają nie tylko na skórę, lecz również na nasze środowisko.”


Zaprzyjaźnij się ze swoją skóra” - wcale nie taka najnowsza książka, bo pojawiła się, a nakładzie wydawnictwa Bukowy Las, już ponad rok temu – a ja wcześniej jakoś nie zwróciłam na nią uwagi na półkach w księgarni. Całe szczęście mamy do czynienia z pozycją ponadczasową, której treści nie przeterminowują się.
Nie jest to również książka, którą należy przeczytać jednym tchem, od a do z. Ma w sobie najróżniejsze treści, które możemy sobie dawkować w zależności od naszego zainteresowania jakimś konkretną kwestią, skóry dotyczącą. Spokojnie możemy traktować ją jak poradnik, książkę dodatkową.
Myślę, że to taka pozycja, którą spokojnie możemy kupić i znajdzie miejsce w każdej kobiecej, domowej biblioteczce – mnóstwo rzetelnychn treści przedstawionych w łatwy i przyjemny sposób. A nie ma co ukrywać – nasza świadomość dotycząca naszej skóry wzrasta, coraz więcej osób interesuje się tym jak działa nasza skóra, kosmetyki które na nią stosujemy – warto więc mieć pod ręką książkę, która da nam pełen wachlarz informacji na ten temat ( tak by wiedzieć co trzeba robić by zadbać o urodę ) – a kto wie więcej niż lekarz dermatolog?


Książka została podzielona na 3 części:
W pierwszej znajdziemy informacje na temat skóry: opis z dalekiej przeszłości ( dla niektórych! ) - od momentu narodzin ( jest też o kosmetykach dla dzieci i konieczności stosowania fotoochrony ), poprzez nastoletni okres trądzikowy ( o zanieczyszczeniach skóry, o wzmożonej potliwości, mity i fakty o trądziku, rozstępy i cellulit (!), tatuaże, depilacja i makijaż ) aż po dojrzałość i złotą starość ( o zmarszczkach – typologia! i właściwej pielęgnacji, o starzeniu się ). Takie kompendium wiedzy, o którze która rośnie razem z nami i jest jak „żywy organizm” i to wszystko podparte konkretnymi przykładami.
Druga część to opis skóry od A do Z – od naskórka po skórę właściwą, o włosach i paznokciach, gruczołach łojowych i potowych.
Część trzecia zatytułowana „Lepiej zapobiegać niż leczyć” wprowadza nas w świat różnych typów skóry, mówi o kosmetykach i odpowiedniej pielęgnacji konkretnych typów skóy, o konkretnych składnikach i ich działaniu na nas. Jest też o żywieniu, nietolerancjach pokarmowych..Znajdzie się też coś bardzo na czasie – o wpływie słońca na naszą skórę. AA...i jeszcze coś dla mężczyzn – o goleniu.

Książkę bardzo Wam polecam, ale.. wiedzę, którą w niej znajdziecie – dostosowujcie do siebie i pod siebie. Nie wyrzucajcie wszystkich swoich kosmetyków, nie rezygnujcie do zera z jedzenia niektórych rzeczy.. Wszystko z głową i z rozsądkiem – życie też ma być dla nas przyjemnością a nie tylko reżimem :)


Znacie może jakieś książki, w tym urodowym temacie, które moglibyście mi polecić – tak by się dokształcić i dowiedzieć czegoś nowego?


BUZIAKI
OLA

21 komentarzy:

 1. Bardzo zacikawiła mnie ta ksiązka. chętnie ją przejże.

  OdpowiedzUsuń
 2. chętnie zajrzę do tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może i przeczytam chociaż za takimi "poradnikami" nie przepadam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzadko czytam takie akurat książki, ale ta wydaje mi się warta uwagi. Na pewno kilka tematów zaciekawiłoby mnie i przeczytałabym o nich z chęcią.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oh very nice book, interesting cover
  xx

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię czasem przeczytać coś poradnikowego, polecam ze swojej strony książkę B. Kwiatkowskiej - Skóra - azjatycka pielęgnacja po polsku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie spotkałam się jeszcze z tą książką. Lubię czytać takie poradniki, zawsze można wynieść coś przydatnego :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja jakoś też zupełnie nie zwróciłam na nią uwagi i chyba nawet nigdy jej nie widziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie lubię poradników, choć mam jeden, bo dostałam o koreańskiej pielęgnacji, ale nie wiem czy to ciebie by zainteresowało ;) Ta twoja może być ciekawa może kiedyś do niej zajrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię takie książki, z których można wynieść coś ciekawego :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z chęcią sama bym przeczytała, gdybym miała taką możliwość :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. It must be a great book to read.

  Have a great day!

  OdpowiedzUsuń
 13. Sprawdzę i może kupię do poczytania na wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 14. muszę się rozejrzeć za tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 15. super, na pewno sporo można z niej wynieść :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie znam tej książki, ale mam takie same podstawki :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Kiedyś sięgnęłam po kilka książek o tej tematyce, nawet były ok, ale nigdy do nich nie wróciłam i jakoś już mnie nie przyciągają :P

  OdpowiedzUsuń
 18. Ooo nie widziałam jeszcze tej książki. Bardzo chętnie poczytałabym :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Jeśli ktoś interesuje się tematem zdrowia i urody, to na pewno warto taką książkę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 20. Czytać uwielbiam, ale niestety nie w tej tematyce Ci nie jestem w stanie polecić, gdyż takowych nie czytam. A w sumie szkoda. Ostatnio średnio "dogaduje się" z moją skórą i przydałby mi się taki poradnik by zrozumieć, co mam zmienić.

  OdpowiedzUsuń

Na moim blogu używam plików cookies różnych podmiotów (Google, Facebook, Instagram, wtyczki społecznościowe) do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu.
Dodając komentarz pod postem wyrażasz zgodę na zbieranie i przetwarzanie Twoich danych osobowych.