PODWÓRKOWE SZALEŃSTWA!


Czy wiesz dlaczego ruchowe gry nigdy nie wychodzą z mody? Bo możesz cieszyć się nimi zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu i zapewniają doskonałą zabawę graczom w każdym wieku. Sportowa rywalizacja wyzwala masę emocji, dostarcza wybuchów smiechu i pozytywnie wpływa na zawodników, w myśl zasady, że w zdrowym ciele – zdrowy duch!”
"X-GameSport&Fun" to zestaw w dużym kartonowym pudełku ( z uchwytem jak walizka dzięki czemu można zabrać go ze sobą na jakiś wypad w plener; jednocześnie całość jest na tyle lekka, że dziecko bez problemu poradzi sobie z uniesieniem ), w którym znajdziemu: stojak do samodzielnego montażu składający się z 11 drewnianych elementów ( kołki, z których każdy ma swój własny mnożnik punktowy ), 2 zestawy kolorowych obręczy ( każdy kolor jest inaczej punktowany ), sznurek ( do zaznaczenia miejsca rzutu ), klepsydrę do odliczania czasu, tablicę suchościeralną z mazakiem ( do zapisywania wyników ) i oczywiście instrukcję z zasadami gry i opisem wszystkim możliwych wariantów.

Warto, na samym początku, wspomnieć o wykonaniu dostępnych w grze elementów. Zarówno stojak jak i obręcze są drewniane i bardzo solidne ( myślę, że posłuży przez wiele wiele rozgrywek ), a jednocześnie wszystko jest idealnie wygładzone więc nie ma obaw o jakieś drzazgi, pęknięcia.

W końcu coś do zabawy w plenerze i to zabawy ruchowej. Teraz, gdy słońce cudownie przygrzewa żal spędzać czas w domu. X- Game” to zabawka podwórkowa, dedykowana dla niewielkiej grupy graczy ( 2 – 4 osóby ) w wieku powyżej 3 lat. Zaletą gry jest kilka wariantów – aż 6 opcji – wszystkie dokładnie, ale w przystępny sposób opisane ( + dokładne rysunki ) w instrukcji. Celem zabawy ( w każdym z wariantów ) jest, oczywiście, zdobycie jak największej liczby punktów poprzez celne rzuty obręczami.WARIANT I
- każdy z graczy rzuca pełnym kompletem obręczy i liczone są punkty

WARIANT II
- w „Slalomie” każdy ( w swojej kolejce ) rzuca kompletem 6 obręczy leżących na linii startu ( sznureczek! ). Zaczynamy odmierzać czas. Gracz musi obiec stojak, wrócić na linię startu i z niej rzucić jedną dowolną obręczą na kołki w stojaku. Następnie ponownie biegnie do stojaka i znowu rzut z linii startu. Czynność powtarzamy aż do momentu przesypania się piasku w klepsydrze. Można się solidnie zmęczyć!

WARIANT III
- „Korona królów” polega na podchodzeniu do stojaka z obręczą na głowie i umieszczeniu na paliku bez użycia rąk – to chyba jedna z najtrudniejszych wersji tej gry. Wstyd się przyznać, ale to nie idzie nam w ogóle!

WARIANT IV
- „Fitness” to wykonywanie serii pajacyków, przysiadów, skłonów, a następnie rzuty obręczami z pojedynczego zestawu. Oczywiście ćwiczenia możemy wymyślać samodzielnie. Przy tej wersji można się nieźle zmęczyć i upocić. Woda niezbędna!

WARIANT V
- „Dwa poziomy” to rzuty dwoma zestawami, czyli kompletem obręczy, na przemian – raz z pozycji stojącej, raz z siedzącej. My dołączyliśmy do tego jeszcze leżenie na brzuchu. I wcale nie jest to takie łatwe jak się wydaje.

WARIANT VI
- „Kasyno”: każdy z graczy rzuca w swojej kolejce 1 zestawem obręczy i dostaje za te rzuty zdobyte punkty. Cała zabawa polega na tym, że przed naszymi rzutami, pozostali gracze mogą obstawić ich celność i za prawidłowe odpowiedzi zdobywają dla siebie dodatkowe punkty.To tylko 6 z zazproponowanych przez Wydawcę gier. Oczywiście mnogość i rodzaje gier zależą tylko od nas i naszej wyobraźni – każdy z wariantów możemy modyfikować na swój sposób.
Jedna gra a tyle możliwości!

Przyznam, że do tej pory nie szukałam gier podwórkowych. Wydawało mi się, że planszówki to planszówki – do grania w domu, a na zewnątrz jest TYYYLE do roboty, że gry to ostatnie o czym myślą dzieci. Byłam w błędzie, bo okazało się, że nagle w naszym przydomowym ogrodzie znalazła się grupka dzieciaków, które dzięki X-GAME znakomicie się bawiły..I ja wcale nie byłam im potrzebna..no chyba, że do zapisywania punktów.

Zwróciliście kiedykolwiek uwagę na tego typu ogrodowe gry? A może znacie X-Game?


POZDRAWIAM CIEPŁO I WAKACYJNIE
OLA

17 komentarzy:

 1. Wspaniała, kocham takie gry :) :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jakoś do tej pory nie zerkałam w strone tego typu rozrywki, a to błąd. Ubaw nie z tej ziemii.

   Usuń
 2. dla małego i dużego coś fajnego:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta gra jest super, mamy bardzo podobną. Mega frajda i ogrom zabawy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! A do tego zawsze można czymś zająć dzieci, które czekają np na kiełbaskę z grilla :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Niby taka prosta i oczywista a w tym wszystkim dostarczająca super rozrywki.

   Usuń
 5. Świetna zabawa dla całej rodziny!

  OdpowiedzUsuń

Na moim blogu używam plików cookies różnych podmiotów (Google, Facebook, Instagram, wtyczki społecznościowe) do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu.
Dodając komentarz pod postem wyrażasz zgodę na zbieranie i przetwarzanie Twoich danych osobowych.