AKCJA ROSSMANNA - TYLKO DLA KOBIET!
Stań na własnych nogach” – to nowa akcja firmy Rossmann zachęcająca kobiety do zakładania własnych biznesów.
Zgłoszenia do programu ruszyły 15 czerwca. Warto, bo do wygrania są granty o łącznej wartości 60 tys. złotych.

Wiele kobiet hobbystycznie szyje dziecięce ubranka, wyrabia domowe maseczki, zdobi świece czy ramki na zdjęcia. Obdarowują nimi rodzinę, przyjaciół i znajomych przyjaciół. Akcja Rossmanna to szansa na to, by przestać działać „po godzinach” i „na boku”, ośmielić się rozpocząć działalność na większą skalę. Sprawić by pasja stała się źródłem utrzymania.


Stań na własnych nogach” ma zachęcić kobiety do pochwalenia się swoimi wyrobami. Granty, które mogą dzięki temu zdobyć, umożliwią im udoskonalenie produktów i rozwój własnego biznesu. Pomogą w tym członkowie Klubu Rossmann oraz Fundacja Mamo Pracuj, która od lat wspiera aktywizację zawodową kobiet i właśnie dlatego została partnerem merytorycznym akcji.

Już od 15 czerwca posiadaczki aplikacji Rossmann PL, będące osobami fizycznymi bądź prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą, mogą zgłaszać swoje pomysły na biznes za pośrednictwem strony internetowej www.rossmann.pl/stannawlasnychnogach.
Aby to zrobić należy: zaakceptować regulamin konkursu, wypełnić formularz zgłoszeniowy, dołączyć fotografię lub filmik o produkcie, a także jego opis. Do zgłoszenia należy także dodać tzw. biznesplan, ale SPOKOJNIE ( ! ): na stronie będzie dostępny specjalny dokument, który ułatwi jego samodzielne przygotowanie (biznesplan jest wyłącznie dla wiadomości jury i nie będzie publikowany ).

Produkty można zgłaszać w pięciu kategoriach: uroda, zdrowie, moda i akcesoria, drobne artykuły wyposażenia wnętrz oraz artykuły dla dzieci. Na zgłoszenia klubowiczki mają czas do 20 lipca.

Kolejnym etapem konkursu będzie głosowanie na jeden z (maksymalnie) 50 najlepszych, zdaniem jury, zgłoszonych projektów. W komisji zasiądą przedstawiciele firmy Rossmann oraz Fundacji Mamo Pracuj. Oceniane będą: oryginalność, innowacyjność, walory użytkowe i artystyczne produktów. Od 1 sierpnia do 5 września wszyscy posiadacze aplikacji Rossmann PL będą mogli głosować na jeden z projektów. Każdy klubowicz może oddać tylko jeden głos.

We wrześniu zostaną ogłoszone nazwiska trzech zwyciężczyń. Nagroda główna to 30 tys. zł., a dwa kolejne miejsca są wyróżnione grantami w wysokości 20. i 10. tys. zł. Pieniądze te, zgodnie z regulaminem, mają zostać przeznaczone na prace nad zgłoszonym produktem, a pośrednio – na rozwój własnej działalności.

Weźmiecie udział? A może znacie kogoś komu taki grant by się przydał?


BUZIAKI
OLAKochani! W związku z moim wyjazdem w dniu dzisiejszym, będzie mnie przez najbliższych kilka dni mniej na Waszych blogach. Na Świat Pani Domu posty będą się pojawiały, postaram sie być aktywna na instagramie - zapraszam!
Obiecuję, że wszystko nadrobię od wtorku, jak tylko wrócę. Proszę o wyrozumiałość :)

18 komentarzy:

 1. Fajna inicjatywa, tylko jeśli ktoś potrzebuje 30 tys. zł na start, a wygra 10 tys. zł, to nie będzie mógł tego przeznaczyć na swój biznes, bo biznesu nie otworzy (zakładając, że nie może dostać kredytu) ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Akcja fajna ale nie dla mnie :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Akcja świetna dla osób chcących otworzyć coś swojego :)
  Pozdrawiam,
  Aleksandra

  OdpowiedzUsuń
 4. O jacie :D Fajna akcja, bardzo mi się podoba ale obawiam się że nie miałabym szans :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tej akcji, zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. fajna akcja warto wziac udzial

  OdpowiedzUsuń
 7. Chodzi mi coś po głowie, ale raczej nie wpisuje się w produkt, a w usługę, więc się nie łapię :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dla mnie super akcja- chociaż sama nie mam raczej takich twórczych zdolności, to warto wspierać kreatywne kobiety!
  Miłych wakacji zatem!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna inicjatywa, fajnie że ktoś wspiera nas kobiety i pomaga nam w rozwoju.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale świetna akcja. Uwielbiam gdy 'duzi' wspierają 'malych' a tym bardziej kobiety, które robią wspaniałe rzeczy tylko boją się je pokazać światu :)

  OdpowiedzUsuń

Na moim blogu używam plików cookies różnych podmiotów (Google, Facebook, Instagram, wtyczki społecznościowe) do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu.
Dodając komentarz pod postem wyrażasz zgodę na zbieranie i przetwarzanie Twoich danych osobowych.