TYDZIEŃ DZIECIAKA: BOHATERSKIE SZCZENIAKI


Dziś coś o bohaterach bajki, o której wiedziałam, że istnieje ale moja córka jakoś nigdy się nią nie interesowała i ominął nas kompletnie szał na te szczeniaki z Psiego Patrolu.
Doczytałam w internecie, że ten serial animowany opowiada o 8 szczeniakach, które wraz z 10-letnim chłopcem ratują potrzebujących. Nie mam zielonego pojęcia jak to się stało, że ta bajka w ogóle nam umknęła..Być może dlatego, że moja córka swoje zainteresowania ukierunkowała dosłownie na 2 ( czasami 3 ) bajki i raczej, do pewnego momentu, nie była zaciekawiona niczym innym. I tym sposobem znam wszystkie możliwe przygody kucyków Pony i Barbie. I wszystkie kinowe wersje również mam zaliczone. Uroki posiadania córki..

Wróćmy jednak do psiaków. Trafiły do nas dwie pozycje: książka z opowieścią do czytania + książeczka z zadaniami i naklejkami ( jupi! znowu naklejki! ).


Książka to pozycja o grubych, kartonowych lakierowanych stronach. W środku znajdziemy opowieść o jednej przygodzie bohaterskich psiaków, ale jest też niespodzianka w postaci figurki jednej z bohaterek - Skye. 
Myślę, że dzieci, które znają tę bajkę ( dla nas jest zdecydowanie za krótka na wieczorne czytanie ), lubią te psiaki - będą zadowolone z takiej książki z figurką.
Całość jest ładnie wykonana - grube lakierowane kartki pozwolą by książkę dać nawet małemu przedszkolakowi w rękę i nic sobie ( ani książce ) nie zrobi.


Drugą pozycja sprawiła, że córa moja wykazała już większe zainteresowanie. Mamy zagadki, kolorowanki i naklejki - czyli to co lubi najbardziej.

Jak widziecie, na tym szybkim przeglądzie, mali czytelnicy mogą cieszyć się zagadkami, łamigłówkami i kolorowankami wraz z bohaterskimi szczeniakami. 
Znajdziemy tu dość proste zadania, z którymi myślę, że już 5 latek poradzi sobie bez problemu a starsze dzieci rozczmuchają je raz dwa. Ale tak naprawdę co przynosi dzieciom ogromną satysfakcję? Właśnie to, że z czymś poradzą sobie bez problemu ( pod warunkiem, że same nie czują, że coś jest dla nich zbyt proste ).
Psiaki są sympatyczne, książeczka ma dość proste zadania i dużą ilość naklejek. Na pewno zajmie czas jakiemuś dziecku i szybko się tu nie zacznie nudzić.


OLA

12 komentarzy:

 1. U mnie w domu był wręcz szał na tą bajkę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nas ominął, ale wiem, że są dzieci, które uwielbiają te pieski i ich przygody.

   Usuń
 2. Moja córka ma fioła na punkcie tej bajki. Mamy w domu figurki psiaków, pościel, ręczniki i ubrania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OO..czyli masz w domu prawdziwą fankę psiej drużyny :)

   Usuń
 3. Moja Córa teraz ma fazę na puzzle z Psiego Patrolu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie są dostępne i do tego mnóstwo innych gadżetów tak jak i w przypadku innych bajek?

   Usuń
 4. Świetne są te książeczki :D Szkoda, ze nie mam komu polecić dalej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczekaj, zaczekaj - za jakiś czas na pewno ktoś się znajdzie :)

   Usuń
 5. Ach, Psi Patrol- uwielbiam te słodkie postacie! :)

  OdpowiedzUsuń

Na moim blogu używam plików cookies różnych podmiotów (Google, Facebook, Instagram, wtyczki społecznościowe) do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu.
Dodając komentarz pod postem wyrażasz zgodę na zbieranie i przetwarzanie Twoich danych osobowych.