LUFFA EGIPSKA - ROŚLINNE CUDO KOSMETYCZNE


Ciekawa jestem czy któraś z Was miała z czymś takim styczność? Ja jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o tego typu "akcesoria". Ciekawa jestem Waszych wrażeń. Piszcie!

Dzisiejszą bohaterką postu będzie Luffa Egipska.


"Luffa ( nazywana również Trukwą lub Gąbczakiem ) to jednoroczna roślina z rodziny dyniowatych, występująca w Afryce i Azji. Rodzi owoce podobne do cukinii - dopóki są delikatne, nie za bardzo dojrzałe, nadają się do jedzenia. Gdy owoce staja się "przejrzałe" pojawiają się w nich silne i elastyczne włókna, tworzące gąbczastą strukturę. Najbardziej poszukiwane luffy pochodzą z Egiptu. na wysoką jakość rosnących z tego regionu roślin ma suchy wpływ klimat i idealne dla jej rozwoju warunki glebowe, które odróżniają egipską trukwę od "gąbczaków" z innych części świata. Z luffy wytwarza się naturalne, wysokiej jakości gąbki, jak również stosuje się ją w produkcji mydeł o działaniu peelingującym."
źródło: ELAMO


"Naturalne gąbki są nieporównywalnie lepsze od sztucznych. Nie rozwijają się w nich bakterie, dzięki czemu są bardziej higieniczne, stymulują krążenie, pomagają w walce z cellulitem, działa jak naturalny peeling ( złuszcza martwy naskórek, wygładza skórę oraz wspomaga wchłanianie preparatów pielęgnujących skórę )."
źródło: www.drosera.pl


- antyalergiczna
- naturalna
- ekologiczna
- można podzielić ją na mniejsze części ( moja ma wymiary 50-60cm )
- po zmoczeniu pęcznieje i mięknie

Sposób użycia:
Przed pierwszym użyciem, sprasowaną gąbkę, należy namoczyć i usunąć pestki, które mogą się w niej znajdować. Charakterystyczny morski zapach trukwy znika po pierwszym jej namoczeniu. Myję zmoczyć, namydlić i okrężnymi ruchami masować ciało. Można stosować zarówno pod prysznicem jak i podczas kąpieli. Po każdym użyciu myjkę należy dokładnie wypłukać i odłożyć w suche miejsce. Dzięki temu będzie można ją bezpiecznie stosować przez długi czas.

Cena: 24zł ( sklep )


Moje Wrażenia:
Przyznam Wam, że początkowo nie miałam przekonania jeśli chodzi o tę "gąbkę". Nie stosuję do mycia ciała żadnych gąbek, myjek i tym podobnych. Właśnie ze względu na możliwość rozwijania się na nich bakterii. Dokształciłam się jednak jeśli chodzi o Luffę i spróbowałam. Warto było.
Zanim jednak opiszę Wam moje wrażenia ze stosowania, zaznaczę jedną rzecz, która wydaje mi się dość istotna jeśli chodzi o kwestię higieny.
Dystrybutorzy piszą o wysuszeniu gąbczaka i możliwości ponownego używania. Ja już wiem, że żeby ta gąbka nadawała się do ponownego użycia, należy bardzo porządnie wypłukać ją z kosmetyków ciepłą wodą, ostatnie płukanie najlepiej zrobić wodą chłodną. Później - delikatnie wycisnąć ale nie wykręcać. Obwinąć ją ręcznikiem papierowym i położyć w suchym i ciepłym miejscu. Broń boże nie należy zostawiać jej do wyschnięcia w łazience ( ciepło, wilgoć ). Luffa wyschnie to zera ( w kilkanaście minut ), nie straci swoich kształtów i właściwości. I będzie można ponownie jej użyć.
Ja nie używałam Luffy jak zwykłej myjki, potraktowałam ją raczej jako narzędzie, które ma mnie wspomóc w peelingu, w złuszczaniu martwego naskórka. I w tej roli sprawdziła się znakomicie.  
Wspomaga mnie w pozbyciu się martwego naskórka, wygładza skórę. Jeśli chodzi np o peeling nóg - pomaga nam pozbyć się problemu wrastających, po goleniu, włosków. Skóra, po masażu Luffą, jest zaczerwieniona, rozgrzana - zdecydowanie szybciej wchłania wszelkie kosmetyki ( nawilżające, ujędrniające czy antycellulitowe ). 

Jeśli potrzebujecie czegoś fajnego do peelingu a nie bardzo lubicie zabawę różnego rodzaju kosmetykami - zdecydowanie polecam Luffę egipską. Myślę, że będziecie zadowolone z jej stosowania.


POZDRAWIAM
OLA

4 komentarze:

  1. słyszałam o tym "gadżecie" i jestem nim bardzo zaciekawiona, lepsze to niż zwykła gąbka

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślałam ostatnio czy nie kupić...sama nie wiem .

    OdpowiedzUsuń
  3. pierwszy raz coś takiego widzę, po zdjęciu nie wiedziałam co to jest :P

    OdpowiedzUsuń

Na moim blogu używam plików cookies różnych podmiotów (Google, Facebook, Instagram, wtyczki społecznościowe) do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu.
Dodając komentarz pod postem wyrażasz zgodę na zbieranie i przetwarzanie Twoich danych osobowych.